kronik ağrı – Konu genel bakış

Ağrı Yönetimi Eğilimler

Bu konu kanser dışındaki sorunlara yol açtığı kronik ağrısı olan kişiler içindir. Eğer kanser Kanser Ağrısı neden olduğu ağrı hakkında bilgi almak için arıyoruz.

3 ay veya daha uzun süren ağrı, kronik olarak adlandırılır. Ağrı şeylerin yanlış olduğunu söylüyorum vücudunuzun yoludur. Yaralı veya hasta olduğunda ağrı olması normaldir. Ama haftalar, aylar ya da yıllar süren ağrı normal değildir.

Kronik ağrı vücudunuzun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir. O günlük aktiviteleri şekilde alır o kadar kötü olmasının hafif ve rahatsız edici olmaktan uzanabilir.

Herkes kronik ağrı alabilirsiniz. Bu yaşlı yetişkinlerde daha sık, ama yaşlanmanın normal bir parçası değil. Yaşlı yetişkinler gibi devam eden ağrıya yol açabilir diyabet veya artrit gibi uzun vadeli sağlık sorunları, olması daha muhtemeldir.

Kronik ağrının nedeni her zaman açık değildir. Bir hastalık veya yaralanma daha iyi olsun sonra genellikle ağrıyı durdurmak beyin kimyasalları doğru çalışmıyor çünkü oluşabilir. Veya hasarlı sinirler ağrıya neden olabilir. Kronik ağrı da bilinen bir neden olmadan ortaya çıkabilir.

Kronik ağrı sık görülen semptomlar şunlardır

Eğer uzun süre ağrı varsa, bunu çok yorgun hissetmenize neden olabilir ve depresyona yol açabilir.

Her zamanki sosyal ve fiziksel aktivite şekilde alabilirsiniz. Sen işe ya da okula gidemem o kadar çok acı olabilir.

Duygusal üzgün ağrı daha kötü hale getirebilir. Ve vücudun savunma sistemi (bağışıklık sistemi) enfeksiyon ve hastalıklar çok sayıda önde gelen zayıf alabilirsiniz.

Eğer geçmiş hastalıkları ve genel sağlık konusunda sorarak kronik ağrı varsa doktorunuz öğrenebilirsiniz. O da fiziksel bir sınav yapacağız.

beklendiği gibi gitmez çok kötü hafif ağrı; Çekim yanıyor ağrı, ağrı, ya da elektrik; Ağrı, sıkılık veya sertlik.