karpal tünel sendromu ve sinir testleri – Konu genel bakış

Karpal tünel sendromu genellikle tıbbi öykü ve fizik muayene ile teşhis edilebilir. Ama bazen sinir testleri karpal tünel sendromu belirtileri mevcut olduğunda median sinirin fonksiyonunu kontrol etmek için kullanılır. Bir sinir yoluyla hareket ederken sinir iletim hızı (NCV) testi elektrik hızını ölçer. Bir elektromyogram (EMG) sinir veya kas bozuklukları gösteren sinirlerin ve kasların elektriksel aktivitesini kaydeder.

dönem “sinir sıkışmasından” biri sinire hasar veya yaralanma türü veya sinirlerin ayarlanır açıklar. yaralanma sıkıştırma, sıkışma veya gerilme sonucu olabilir. Semptomlar yaralı alandan dışarıya yayılan uyuşma, “iğnelenme” veya yanma hissi ve ağrı sayılabilir. tek bir sıkıştırılmış sinirin en yaygın örneklerinden birisi bir ayak ya da el sahip duygusu “uykuya dalmak” dir. Sıkışmak sinirler bazen periferik nöropati ve tenisçi dirseği gibi diğer koşullara yol açabilir. …

Sinir testleri her durumda yararlı değildir. Karpal tünel sendromu olan birkaç kişi, normal sinir test sonuçları var; işle ilgili karpal tünel sendromu değerlendirildiğinde, sinir testleri genellikle yapılır; Ameliyat yapılmadan önce Sinir testleri genellikle tamamlanır. Sinir testleri tanıyı doğrulamak ve böylece gereksiz cerrahi önleyebilir. sinir hasarı ise, cerrahi kalıcı zarar görmesini önlemek için düşünülebilir.