Kedinin ayak: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Antennaire, Antennaire DioĆÆque, Antennaria otu, Antennariase Dioicae Flos, Kedi Kulak Çiçek, Cudweed, Gnaphalium dioicum, Katsenpfotchenbluten, Yaşam ölümsüz, Dağ ölümsüz, Patte de Chat, Pie de Gato, Pied de Sohbet DioĆÆque.

Kedinin ayağı bir bitkidir. Onun taze veya kurutulmuş çiçekler ilaç yapmak için kullanılır; İnsanlar bağırsak hastalığı ve su tutma tedavi etmek için kedinin ayak almak; Kedi pençesi ile ya da bazen kedinin ayağını denir zemin sarmaşık ile kedinin ayak karıştırmamak için dikkatli olun.

Kedinin ayak bağırsak spazmları rahatlatmak ve safra akışını artırabilir hayvan deneylerinden bazı kanıtlar vardır. Ancak, insanların işe yarayabilecek nasıl bilmek yeterli bilgi yoktur.

Yetersiz Kanıt fo; Bağırsak hastalığı; Su tutma; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için kedinin ayak etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Kedinin ayak güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yok; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında kedinin ayak kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; ragweed, papatyalar ve ilgili bitkilere Alerji: Kedi ayağı Asteraceae / Compositae bitki familyasına duyarlı kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu ailenin üyeleri ragweed, kasımpatı, marigolds, papatyalar, ve diğerleri sayılabilir. Eğer alerjiniz varsa, kedinin ayağını çekmeden önce sağlık kuruluşu ile kontrol ediniz.

Şu anda CAT’S AYAK Etkileşimleri hiçbir bilgiye sahip

kedi ayağının uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda kedinin ayak için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Fetrow CW, Avila JR. Tamamlayıcı ve Alternatif İlaç Profesyonellerin El Kitabı. 1st ed. Springhouse, Pensilvanya: Springhouse Corp 1999.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ĀTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon