Karbon monoksit zehirlenmesi – Konu genel bakış

Eğer çok fazla karbon monoksit nefes zaman karbon monoksit zehirlenmesi olur. Karbon monoksit yakıt gaz, petrol, kerosen, odun ya da kömür herhangi bir tür yakıcı tarafından üretilen bir gazdır. Ne bu gaz o kadar tehlikeli kılan bunu nefes zaman, kanınızdaki oksijen yerine olmasıdır. Oksijen olmadan, vücutta hücreleri ölür ve organlar durabilir.

Otomobil, kamyon, ya da diğer motorlar gibi garajlar gibi kapalı mekanlarda, çalışan bırakılır. Karbon monoksit bir garajda kurmak ve eve geri sızıntı olabilir. Hatta açık garajda bir rölanti arabada oturan ya da tehlikeli olabilir bir rölanti teknenin arkasında yüzme; Yakıt yakan cihazlar takılı veya düzgün kullanılmaz. iç evler ve diğer binalar inşa edebilirsiniz karbon monoksit Tehlikeli düzeyleri; Yakıt yanma ısıtma sistemleri ve cihazları kapı ve pencereler kapalı soğuk havalarda sırasında kullanılır. eski binalarda bacalar bloke olur ve ev ya da iş içine dumanı serbest hale gelir. iyi yalıtılmış ve sıkı kutu tuzak karbon monoksit içinde mühürlü olan yeni evler.

Baş ağrısı; Baş dönmesi; Mide bulantısı.

Karbon monoksit yakıt yakıyor herhangi bir kaynaktan gelebilir. Ortak kaynakları arabalar, şömineler, sürat, woodstoves, gazyağı ısıtıcıları, kömür ızgara, ve su ısıtıcıları, fırın ve kurutucu gibi gaz aletleri vardır. Genellikle herhangi bir sorun neden olur. Sorun ne zaman geliyor

Karbon monoksit zehirlenmesinin erken belirtileri şunlardır

Karbon monoksit kanınızda kurar gibi belirtiler kötü olsun ve içerebilir

Eğer karbon monoksit zehirlenmesi neden olabilir düşünmek belirtiler varsa, hemen bölgeyi terk ve 911 arayın veya acil servise gidin. Eğer duman nefes tutarsanız, dışarı geçmek ve ölebilir.

Karbon monoksit zehirlenmesi aniden ya da uzun bir süre boyunca oluşabilir. Uzun bir süre boyunca karbon monoksit düşük seviyelerde Solunum ciddi kalp problemleri ve beyin hasarına neden olabilir. Bir doktor görmek

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.

Karışıklık ve uyuşukluk; Hızlı nefes alma, hızlı kalp atışları, ya da göğüs ağrısı .; Görme problemleri; Nöbetler.

Sık sık nefes darlığı vardır ve kapalı olan hafif bulantı ve baş ağrısı; Eğer bina ve döndüğünüzde kötü ayrılırken daha iyi hissediyorum; Diğer insanlar çalışmak veya sizinle aynı belirtiler var yaşamak.