çocuk güvenliği: engelleyen çocuk kaçırma – Konu genel bakış

Birçok ebeveyn yabancılarla çocuk kaçırma endişe ediyor. Bu meşru bir endişe olmasına rağmen, yabancı kaçırma nadir olduğunu unutmayın. Aile üyeleri veya tanıdıklar çoğu çocuk kaçırma sorumludur. bir tehdit tespit ve nasıl tepki nasıl, onun çevresi haberdar olmak için çocuğunuzun eğitin. Çocukların yaşına 3 ulaştığında, bu bazı temel kavramları anlamaya başlayabiliriz.

Çocuğunuz kayıp ya da eksik ise, çocuğunuz için arama onlara değerli zamandan tasarruf edecek yetkililere hızlı bir şekilde bilgi sağlamak için güçlü olmak

uzak yabancılara uzak durun. Bir kişi bir yabancı kılan açıklayın. Onu onu iyi ya da bilmiyorum tanıdık bir yüz bile kimse bir yabancı olduğunu unutmayın; yürüyerek ya da arabada sizi takip herkes uzak durun. onlara yakın olsun ya da sormak herhangi bir soruya cevap gerekir sanki hissetmiyorum; Çalıştırın ve kimse onlarla birlikte bir yere gitmek için zorlamak için çalışır ya da bir arabanın içine itmek çalışırsa çığlık; gizli bir kod sözcüğü ezberleyin. O kişi de bu kod sözcüğünü bilir sürece hiçbir koşulda kimseyle gitmek değil çocuğunuzu söyle; Yetişkinler yardım çocukları sormak gerekir. Örneğin, bir çocuk bir köpek ya da kedi yavrusu bulmak tarifini veya yardım için çocukları sormak yetişkin-up güven olmamalıdır. hemen onun anne bulmak daha sonra bu şekilde yaklaşıldığında bir çocuk “Burada bekleyin ve ben annemle babam ile kontrol edeceğiz,” kişiyi söylemelidir ve; Kayıp zaman yardım isteyin. Eğer halka açık bir yerde kaybolmak hemen yardım için orada çalışan birisinden; Her zaman herkes bir yere gitmeden önce izin isteyin. Veya birinin evine gitmeden önce bir üst veya yarda veya oyun alanını terk etmeden önce görevli büyümüş değildir. herhangi plansız tekliflerini kabul etmeyin bir ride-birinden bilinen veya bilinmeyen; Her zaman yanınızda oluyor sen oraya nasıl, gidiyor bir ebeveyn, anlatmak ve geri olacak zaman. kararlaştırılan zamanda evde ya da başka doğrudan eve temas için bir yol bulmak.

Çocuğunuzun iyi bir bilgi ile hazır olun. Her 6 ayda çekilmiş çocuğunuzun bir yakın çekim fotoğrafı var. takip edin ve boy ve kilo, göz rengi, doğum lekeleri, yara izleri, ve (örneğin saç -twisting gibi) tanımlanabilir tavırları olarak çocuğunuzun görünümü hakkında ayrıntılı bilgi, yazmak; Çocuğunuz parmak izi var. Talimatlar için yerel polis departmanı ile kontrol edin; Sakin ol. Sen sakin kalabilir eğer faydalı detayları hatırlamak olasılığı daha yüksektir.