kronik lenfositik lösemi tedavisi (pdqто): [] – kronik lenfositik lösemi ile ilgili genel bilgiler

Kronik lenfositik lösemi kemik iliği çok lenfositler (beyaz kan hücresi türü) yapar kanser türüdür.

Kemik anatomisi. Kemik kompakt kemik, süngerimsi kemik ve kemik iliği oluşur. Kompakt kemik kemiğin dış katmanını oluşturur. Süngerimsi kemik kemiklerin uçlarında çoğunlukla bulunan ve kırmızı iliği içerir. Kemik iliği çoğu kemiklerin merkezinde bulunan ve birçok kan damarları vardır. kırmızı ve sarı: Kemik iliğinde iki tür vardır. Kırmızı kemik iliği kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri veya trombositlerin olabilir kan kök hücreleri içerir. Sarı iliği çoğunlukla yağ yapılmıştır.

Lösemi kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri ve trombositler etkileyebilir.

Normalde, vücut zamanla olgun kan hücreleri haline kan kök hücreleri (olgunlaşmamış hücreler) yapar. Bir kan kök hücre miyeloid kök hücre ya da bir lenfoid kök hücre haline gelebilir.

Miyeloid kök hücre, olgun kan hücreleri, üç tip biri olur

Bir lenf kök hücre, bir lemfoblast hücre ve lenfositler üç tip daha sonra bir (beyaz kan hücreleri) olur

Kan hücresi gelişimi. Bir kan kök hücre, bir kırmızı kan hücresi, trombosit ya da lökosit olmak için birkaç adımda geçer.

KLL, çok sayıda kan kök hücreleri anormal lenfositler olmak ve sağlıklı beyaz kan hücreleri olmazlar. Anormal lenfositler de lösemi hücreleri denebilir. lenfositler çok iyi enfeksiyonla mücadele etmek mümkün değildir. Ayrıca, kan ve kemik iliğindeki lenfosit sayısı arttıkça, sağlıklı beyaz kan hücreleri, alyuvar hücreleri ve plateletler için daha az bulunmaktadır. Bu enfeksiyon, anemi ve kolay kanamaya neden olabilir.