klamidya tedavi genel bakış

Klamidya antibiyotiklerle tedavi edilebilir. erken tedavi edilirse enfeksiyon uzun vadeli sorunlara neden olmaz. Ancak tedavi edilmezse chlamydia birçok komplikasyonlara yol açabilir.

Klamidya için tedavi başladıktan sonra 7 gün seks önemlidir.

Eğer klamidya için tedavi edilir ve seks partneri yoksa, muhtemelen tekrar enfekte olur. eşiniz teşvik edin tedavi almak. reinfeksiyon şansını düşürmek için prezervatif kullanın.

bel soğukluğu var, bazı insanlar da belsoğukluğu sahip olabilir. Bu durumda, tedavi klamidya ve gonore hem de öldürür antibiyotik içerir. Daha fazla bilgi, Gonore için.

Reenfeksiyon oluşabilir. Tedaviden sonra devam belirtiler muhtemelen başka chlamydia enfeksiyonu ziyade tedavi başarısızlığı kaynaklanır. yeniden bulaşmasını engellemek için, seks ortakları değerlendirilmeli ve tedavi edilmesi gerekir.

Tekrarlanan chlamydia enfeksiyonları pelvik inflamatuar hastalık (PID) riskini artırır. Hatta bir enfeksiyon uygun tedavi olmadan PID yol açabilir. tam olarak reçete sizin antibiyotik almak için emin olun. Eğer birkaç gün içinde daha iyi hissetseniz bile, ilaç dolu ders almak.

Bazı doktorlar reinfeksiyon komplikasyon riskini azaltmak için tedaviden sonra 3 ile 12 ay yeniden test öneriyoruz. 3

Eğer bel soğukluğu varsa, doktorunuz devlet sağlık departmanı bir rapor gönderir. Kişisel bilgiler gizli tutulur. Sağlık Bakanlığı seks partneri ya da tedavi gerekebilir ortakları anlatmak sizinle iletişime geçebilir.

Pozitif klamidya testlerini olan kişiler; insanların son 60 gün içinde seks ortakları belirtiler yok klamidya-bile tanısı; Teslimat sırasında bel soğukluğu var kadınların yenidoğanlar.