kereviz-soğan harman costco tavuk salatası bağlı EHEC salgını nedeni: CDC –

E J Mundell tarafından

HealthDay Reporter

Cuma, Kasım 27, 2015 (HealthDay Haber) – Costco mağazalarından bir rotisserie tavuk salatası dahil bir kereviz-soğan harman devam eden E.coli salgını ardındaki olası suçlu ve Hastalık Kontrol ve ABD Merkezleri hatırlattı olmuştur önleme Cuma söyledi.

Bir CDC basın açıklamasına göre, Montana Halk Sağlığı Laboratuvarı doğranmış kereviz-soğan karışımını test edilmiş ve bu sonuçlar elde “E. coli O157 varlığını gösterdi. H7”

Sonuç olarak, “Taylor Çiftlikleri Pasifik, Inc., gönüllü kereviz içeren birden fazla ürün hatırlattı,” ajansı dedi.

Bugüne kadar yedi eyalette 19 kişi hastalandı E.coli salgını Costco mağazalarında yapılan ve satılan et lokantası tavuk salatası ile bağlantılı olmuştur.

hastalıkların en batı ABD’de meydana gelmiştir. Etkilenen devletler California, Colorado, Missouri, Montana, Utah, Washington ve Virginia vardır.

Beş hasta hastaneye kaldırıldı ve iki böbrek yetmezliği geliştirdik, CDC dedi. Hiçbir ölüm rapor edilmiştir.

Bir soruşturma hastaların birçoğu satın veya Costco rotisserie tavuk salata yedim bulundu.

20 Kasım günü, Costco onun ABD mağazalarından kalan tüm rotisserie tavuk salatası çıkarıldı ve bir sonraki duyuruya kadar ürün verme durmuştu söyledi.

Ürün “Rotisserie Tavuk ile yapılan tavuk salatası” etiketli ve etikette madde numarası 37719 sahiptir.

bir kısmı yemiş oldu ve hiç kimse hasta olmak bile 20 Kasım tarihinde veya daha önce ülke çapında herhangi bir Costco mağazasında tavuk salata satın İnsanlar, atmak gerektiğini, CDC dedi.

soruşturma devam etmektedir ve devlet ve yerel halk sağlığı yetkilileri ile birlikte CDC, tavuk salatası ile ilişkili diğer hastalık vakalarını tespit etmeye çalışıyoruz.

E.coli hastalık genellikle CDC göre, mikrobu yuttuktan sonra üç ya da dört gün ortalama içinde görünür. Hastalık şiddetli olabilir ve ishal, sık sık kanlı ve karın krampları içerebilir. Çoğu kişi bir hafta içinde iyileşir, ancak bazı hastalık böbrek yetmezliği gelişebilir. bağışıklık sistemi zayıf olan 5 yaşın altındaki çocuklar, yaşlılar ve insanlar E.coli hastalık yüksek risk altındadır.

KAYNAK: 27 Kasım 2015, basın bülteni, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ABD

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Tavuk, Çikolata, Salatalar, Tatlılar, Çorba