chickweed: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Alsine medya, Capiqui, Fleur en Saten, Herbe de Langue, Hierba Gallinera, Morgeline, Mouron des Oiseaux, Pamplina, Star Kuş otu, Starweed, stellaire IntermĆdiaire, stellaire Moyenne, Stellaria medya.

Kuş otu bir bitkidir. Yaprak ilaç yapmak için kullanılır; İnsanlar kabızlık, mide ve bağırsak problemleri, kan hastalıkları, astım ve diğer akciğer hastalıkları, obezite, iskorbüt olarak adlandırılan bir C vitamini eksikliği hastalığı, sedef denilen bir cilt durumu, kuduz, kaşıntı ve kas ve eklem ağrıları için kuş otu alır; Kuş otu bazen cilt kaynar dahil olmak üzere sorunların, apseler ve ülser için doğrudan cilde uygulanır; Gıdalarda, kuş otu salatalarda yenir ya da pişmiş yeşil olarak görev yaptı.

chickweed işe yarayabilecek nasıl bilmek yeterli bilgi yok. Bazı insanlar aşağılık adında bir C vitamini eksikliği hastalığı, chickweed C vitamini miktarı için kuş otu çalışırken etkili olabilmesi için çok küçük.

Yetersiz Kanıt fo; Kabızlık; Astım; Mide ve bağırsak problemleri; obezite; psöryazi; Kas ve eklem ağrısı; deriye doğrudan uygulandığında, kaynar abseler, ve ülser dahil olmak üzere, deri durumlan; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için chickweed etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Kuş otu ağız yoluyla alınan, ancak potansiyel yan etkileri bilinmemektedir çoğu yetişkin için PEK GÜVENLİ olduğunu. cilde kuş otu uygulayarak güvenli veya potansiyel yan etkileri ne olabilir eğer bilinmemektedir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Eğer hamileyseniz veya meme -Besleme ise kuş otu alarak güvenliği konusunda yeterli güvenilir bilgi yoktur. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Şu anda Kuş otu Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

chickweed uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda chickweed için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Guarrera, P. M., Forti, G., ve Marignoli, S. Ethnobotanical ve Acquapendente (Latium, Orta İtalya) ilçesinde bitkilerin etnomedikal kullanımları. J Ethnopharmacol. 1-15-200; 96 (3): 429-444.

Guil, J. L. Rodriguez-Garcia, I. ve Torija, E. Beslenme ve seçilen yabani yenilebilir bitkilerin toksik faktörler. Bitki Gıdalar Hum.Nutr. 199; 51 (2): 99-107.

Jovanovic, M., Poljacki, M., Mimica-Dukic, N., Boza, P., Vuyanoviç, Lj, Duran, V., ve Stojanoviç, S. sesquiterpene lakton karışımı yama testi alerjik temas hastalarda karahindiba ekstresi ile takviye dermatit, atopik dermatit ve alerjik olmayan kronik inflamatuar deri hastalıkları. Dermatit 200 ulaşın; 51 (3): 101-110.

Kumarasamy, Y., Cox, P.J., Jaspars, M., Nahar, L ve Sarker, S.D., antibakteriyel aktivite için İskoç bitkilerin tohumlarının tarama. J Ethnopharmacol 200; 83 (1-2): 73-77.

Morita, H, Iizuka, T., Choo, C. Y., Chan, K. L., Itokawa H., ve Takeya, K. Dichotomins J ve K, stellaria dichotoma gelen vazodilatör siklik peptitler. J Nat.Prod. 200; 68 (11): 1686-1688.

Poljacki, M., Jovanovic, M., Boza, P., Mimica-Dukic, N., Petrovic, A., ve Novoviç’e, Z. [Voyvodina iletişim ot alerji için bir risk alanı var mı?]. Med Pregl. 200; 58 (3-4): 123-126.

Jovanovic M, Mimica-Dukic N, Poljacki M, Boza P. Eritema yabani otlar ile temas nedeniyle multiforme: yama testi sonrası nüks. Dermatit 200 ulaşın; 48: 17-25.

Lin LT, Liu LT, Chiang LC Lin CC. Kanada onbeş doğal ilaçların in vitro anti-hepatom aktivitede. Phytother Res 200; 16: 440-4.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ĀTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon