boşanma ile başa çıkma çocuklar

Boşanma çocuklar söz konusu olduğunda burkan olabilir, ancak çocukların baş yardımcı olmak için yapabileceğiniz bir çok şey var. Eğer boşanma ile ilgili bir ebeveyn iseniz, çocuğunuzun size her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu hatırlamaya çalışın. güven, umut veren ve istikrar duygusu her yaştan çocuklar üzerindeki boşanma etkilerini hafifletmek yardımcı olabilir.

Isolina Ricci, PhD, annemin Evi, babamın evinin bir aile terapisti ve yazar, çocuk sadakat çatışması olmadan ebeveynleri de seviyorum ücretsiz olduğunda, ya kaybetme korkusu olmadan ikisi erişmesini “diyor, onlar alabilirsiniz programa, büyüyor tamamen emici iş ile. ”

boşanma olumsuz etkilerini çocuklar üzerine en aza indirmek için bu dokuz ipuçlarını kullanın

eşiniz veya para endişe ile anlaşmazlıklar gibi yetişkin endişeleri konusunda çocuklarınızla da güvenme. yerine güvenmek için bir arkadaş ya da terapist bulmak; değil “kötü ağız” senin eski yapın. Eğer eski eşi ile bir anlaşmazlık varsa, çatışma ve hayal kırıklığı çocuklarınızı maruz bırakmayın; diğer ebeveyn ya da ne diğer ebeveynin evinde devam ediyor hakkında çocuğunuzun sınav yok. Orada çocuğunuzun zaman hakkında genel sorular sormaya, ama snoop yok gayet; Eğer yardımcı olabilir eğer çocuğunuzun hayatında büyük değişiklikler tanıtmak etmeyin. her zamanki aile rutinleri ve toplum bağları tutmaya çalışın; Her zaman olduğu gibi ebeveyn devam etmeyin. Sen çocuklar boşanma ile başa çıkmak zorunda suçlu hissediyorum olabilir, ama özel hediyeler ile duş ya da onları geç saatlere kadar kalmasına izin yardımcı olmayacaktır. Onlar sağlam ve tutarlı iseniz daha güvenli hissedeceksiniz; Onlar haberlerim var ya da sadece sohbet etmek, diğer ebeveyni aramak için çocukları teşvik etmeyin. okul etkinlikleri ve diğer etkinlikler hakkında bilgi diğer ebeveyni tutun; Çocuğunuz boşanma ile baş yardımcı olmak için nasıl hakkında daha fazla bilgi yok. ailelerin bu tür çocuklar ve ebeveynler için atölye çalışmaları sunuyor San Francisco merkezli kar amacı gütmeyen Kids ‘açın, gibi çocuklara, boşanma etkisini anlamanıza yardımcı olabilecek birçok ulusal organizasyonlar; sorun boşanma ile başa çıkma sahip bir çocuk için yardım almak etmeyin. Genç çocuk büyük çocuk saldırgan, öfkeli hale gelebilir iken, depresif içine kapanık, aşırı clinginess veya yatak ıslatma gibi gerici davranışı göstermek, ya da okulda sorunlar olabilir. Bir terapist çocuğunuzun duygularını ifade etmek için güvenli bir yer sağlayabilir; sizin ve eski düşmanlık olmadan etkileşim olamaz eğer yardım isteyin etmeyin. çocuklar üzerinde daha az olumsuz etkileri olan bir – bir aile terapisti veya profesyonel arabulucu bir daha samimi bir iletişim tarzı geliştirmek yardımcı olabilir.

Çocuğunuzun Eczem için Yardım; Nasıl DEHB Your Life Etkileyen mı; Kids Karın Troubles için Yardım

Gerçekler: Kids ‘Ağız Sağlığı; Çocuk Vizyonu Ekranlanması; 9 Şaşırtıcı Nedenleri Daha Uyku Get