serebral palsi-zaman doktor çağırmak

varsa doktorunuza veya diğer acil hizmetleri aramak serebral palsi (CP) ile çocuğunuzun

S: Benim 7 yaşındaki oğlu sakız yutmak için seviyor. Ben tha duydum; sonsuza kadar onun midede kalır. true; C: Bu kocakarı masalı oyun çok popüler, ama ‘; Kesinlikle YANLIŞ; Bubblegum bileşenlerinin en i bulunmayan doğrudur; Ve gibi biz enzimleri t yoktur; doğa, “. Georgetown Üniversitesi’nde tıp Robynne Chutkan, MD, bir gastroenterolog ve yardımcısı Professo” diyor; Onları yıkmak. Ama sonunda sakız bağırsak yoluyla olsun …

Eğer CP tanısı alan bir çocuk varsa çocuğunuzun varsa, doktorunuzu arayın

Eğer serebral palsi varsa ve hamile iseniz, CP hamilelik ve doğum nasıl etkileyebileceği hakkında bir doktor ile konuşmak.

sağlık hizmeti sunucularının oluşan bir ekip, çocuğunuzun bakımı dahil olacak. teşhis ve serebral palsi olan kişiler dahil tedavi edebilir Sağlık profesyonelleri

CP olan kişiler dahil bakımında tutulabilir diğer uzmanlar

CP olan kişiler şunlardır bakımı dahil olabilir diğer sağlık çalışanları

Bazı sağlık klinikleri SP’li çocukların tedavisinde uzmanlaşmış. Bölgenizdeki en yakın kliniğe için yerel sağlık departmanı arayın.

Sizin Atama çoğu yapma, randevu için hazırlamak için.

solunum sorunları yaşıyor; beslenme sırasında bobinleri ve yiyecek çıkarmak mümkün değildir.

Çocuğunuz ilk defa nöbet vardır.

Bir nöbet (ilk kez ise, doktorunuzu arayın ya da hemen bakım talep); Evde tedavi geçmez kabızlık; iyiye gitmiyor cilt tahrişi, kanama ya da sıvıyı ağlamak başlar, ya da ağrıya neden; Ev tedavi ile rahatladım olmayan sorunları besleyen, böyle bir; öksürük ve beslenme sırasında boğulma bir desen. Gıda akciğerlere inhale ise, pnömoni riskini artırır; Sorun kilo kaybı ya da aç olmak şikayetleri ile birlikte, çiğneme.

Pediatricians (bazı pediatrist gelişimsel engelli uzmanlaşmak); Aile hekimliği doktorları; Hemşire; Hekim yardımcıları; İç; Nörologlar; Nörolojik cerrahlar; Fizik tedavi uzmanı, fizik tedavi ve rehabilite edici hekimler ve tedavi edici ve uzun süreli tedavi konularında uzmanlaşmış diğer doktorlar.

gastroenterologlar; Oftalmologlara; Ortopedik cerrahlar; Göğüs hastalıkları; Kulak, burun ve boğaz uzmanları (kulak burun boğaz); Psikiyatristler, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları ve psikiyatri hemşireleri.

Meslek terapisti; Fiziksel terapistler; Diş hekimleri veya ortodontistler; İşitme uzmanları (odyolog); Konuşma terapisti (konuşma-dil patologlar); Kayıtlı diyetisyenler.