Kromozom

Vücut normal büyüme ve sağlık için kroma ihtiyaç duyar. Normal diyetlerinde yeterli krom alamayan veya daha fazla krom ihtiyacı olan hastalar için krom takviyeleri gerekebilir. Genellikle ağız yoluyla alınırlar, ancak bazı hastalar enjeksiyon yoluyla onları almak zorunda kalabilirler. Krom vücudunuzun şekeri doğru kullanmasına yardımcı olur. Proteinlerin ve yağların parçalanması için de gereklidir.

Krom eksikliği sinir sorunlarına yol açabilir ve vücudun şekeri doğru bir şekilde kullanabilme kabiliyetini düşürebilir.

Chromax için kullanır

Krom takviyeleri alarak vücudunuzun şekeri (glikoz toleransı) kullanma şeklini geliştirdiğini gösteren yeterli kanıt yok.

Enjekte edilebilir krom, bir sağlık mesleği mensubu tarafından veya bir gözetim altında verilir. Diğer formlar reçetesiz olarak mevcuttur.

Sağlığınız için, dengeli ve çeşitli bir diyetle beslenmeniz önemlidir. Sağlık profesyonelinizin tavsiye edebileceği herhangi bir diyet programını dikkatle izleyin. Özel beslenme vitamin ve / veya mineral gereksinimleriniz için, uygun gıdaların bir listesi için sağlık uzmanınıza danışın. Diyetinize yeterli miktarda vitamin ve / veya mineral almadığınızı düşünüyorsanız, bir diyet ekini almayı seçebilirsiniz.

Krom, bira mayası, buzağı karaciğeri, Amerikan peyniri ve buğday tohumu gibi çeşitli gıdalarda bulunur.

Gerekli günlük krom miktarı, çeşitli şekillerde tanımlanır.

Krom eksikliği nadirdir, bunun için RDA veya RNI yoktur. Normal günlük önerilen krom için alımlar genellikle aşağıdaki gibi tanımlanır

Bir reçetesiz bir diyet ekini alıyorsanız, etikette dikkatli olunan önlemleri okuyun ve uygulayın. Bu takviyeler için aşağıdakiler düşünülmelidir

Diyetin Önemi

Bu grupta veya diğer ilaçlarda ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar boyaları, koruyucuları veya hayvanlar gibi başka alerji türleriniz varsa ayrıca sağlık profesyonelinize de söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Çocuklarda normal günlük önerilen miktarların alınmasıyla ilgili sorunlar bildirilmemiştir.

Yaşlı erişkinlerde normal günlük önerilen miktarların alınmasıyla ilgili sorunlar bildirilmemiştir.

Hamileliğiniz sırasında yeterli miktarda vitamin ve mineral aldıysanız ve hamilelik boyunca doğru miktarda vitamin ve mineral almaya devam etmek özellikle önemlidir. Fetüsün sağlıklı büyümesi ve gelişimi, anne tarafından besin maddelerinin sabit bir şekilde beslenmesine bağlıdır. Bununla birlikte, gebelik sırasında büyük miktarda bir diyet takviyesi almak anneye ve / veya fetusa zararlı olabilir ve kaçınılmalıdır.

Bebeğinize düzgün bir şekilde yetiştirilmesi gereken vitamin ve mineralleri alabilmeniz için doğru miktarda vitamin ve mineral almanız önemlidir. Bununla birlikte, emzirirken büyük miktarda bir diyet takviyesi almak anneye ve / veya bebeğe zararlı olabilir ve kaçınılmalıdır.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı, bu sınıftaki diyet takviyelerinin kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, krom takviyesi içeren bir dizi ürünün doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Chromax’a özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu sınıftaki doz ilaçları farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilaçların ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Bir veya daha fazla gün boyunca krom takviyeleri almayı kaçıracaksanız, vücudunuzun kromda ciddi derecede düşük olması biraz zaman alacağı için endişelenmenizin nedeni yoktur. Bununla birlikte, sağlık uzmanınız krom almanızı önerirse, bunu her gün yönlendirildiği şekilde almayı unutmayın.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Krom için hiçbir yan etki veya aşırı doz rapor edilmemiştir. Bununla birlikte, aldığınız sırada alışılmadık etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Mevcudiyet OTC Sayaç üzerinde

Chromax’ı Kullanmadan Önce

Gebelik Kategorisi N Sınıflandırılmamış

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Vitamin / Mineral Katkı ve Eksikliği folik asit, demir sülfat, Centrum, ergokalsiferol, D vitamini, tiamin, Çinko, selenyum, Drisdol, krom pikolinat, Feosol Orijinal, riboflavin, minerallerle multivitamin, Dialivit, çinko sülfat

Krom takviyesinin doğru kullanılması

Chromax Yan Etkileri

Krom pikolinat