kanser tarama genel bakış (pdqто): -Hiç tarama insanlara yardım daha uzun tarama live] [?

erken bir aşamada bazı kanserlerin (semptomlar ortaya çıkmadan önce) bulma bu kanserlerden ölme olasılığını azaltmak yardımcı olabilir.

İnsidans ve Mortalit; 2014 yılında yeni vaka ve Amerika Birleşik Devletleri’nde larenks kanseri ölümleri Tahmini: [1; Yeni olgular: 12630; Ölümler: 3610; Anatom; larinks, aşağıdaki üç anatomik bölgeye ayrılmıştır; supraglottik larinks epiglottis, sahte ses telleri, ventriküllere, ariepiglottik kıvrımlar ve aritenoid kapsar; Glottis gerçek ses telleri ve anterior ve posterior commissures içerir; subglottik bölge aşağıda yaklaşık 1 cm başlıyor …

kanser taramasının Çalışmaları taranmamıştır kişilerde bu kanserden ölüm oranı ile belli bir kanser taraması insanların ölüm oranını karşılaştırın. Bazı tarama testleri erken kanser bulmakta ve bu kanserlerden ölme şansı azalan hem de yardımcı olmak için gösterilmiştir. Diğer testler onlar belirtiler ortaya çıkmadan bazı kişilerde kanser belirli bir tür bulmak için gösterilmiştir çünkü kullanılır, ama onlar bu kanserden ölme riskini azaltmak için kanıtlanmış değil. Bir kanser hızla büyüyen ve erken kişide kanser hayatta yardımcı olabilir bulma, hızla yayılır edin.

Eleme çalışmalar insanlar ekranlı zaman kanser azalma ölümlerin olup olmadığını görmek için yapılır.

Uzun kanser hastaları nasıl yaşamak hakkında bilgi toplarken, bazı çalışmalarda teşhisten sonra 5 yıl yaşadıktan olarak hayatta tanımlar. Bu genellikle kanser tedavileri nasıl çalıştığını iyi ölçmek için kullanılır. tarama testleri yararlı olup olmadığını Ancak, çalışmalar genellikle tarandı kişilerde kanser azalma ölümler olmadığını bakmak, görmek için. Zamanla, bir kanser tarama testi işe yaradığını gösteren belirtiler şunlardır

kanserden ölenlerin sayısı geçmişte olduğundan daha düşük bugün. tarama testleri kanserler erken bulundu çünkü veya kanser tedavileri daha iyi kazanılmış, ya da her ikisi çünkü bu olup olmadığı her zaman açık değildir. Ulusal Kanser Enstitüsü Gözetim, Epidemiyoloji ve Bitiş Sonuçları (SEER) Program ABD’de kanseri olan kişilerin hayatta kalma süreleri hakkında bilgi toplar ve raporlar. Bu bilgiler kanseri bulma erken bu insanlar yaşadıkları ne kadar etkilediğini görmek için çalışılmıştır.