Boğaz ağrısı tedavileri ve uyuşturucular

Ağız durulamaları

Topikal ürünler

Tedavisi, genellikle bir iki hafta içinde kendiliğinden temizlenme eğiliminde olan küçük çaplı yaralar için gerekli değildir. Ancak, büyük, kalıcı veya alışılmadık derecede acı veren yanaklar genellikle tıbbi bakıma ihtiyaç duyar. Birtakım tedavi seçenekleri mevcuttur.

Ağız sağlığı preparatlar

Birkaç ağız yarası varsa, doktorunuz ağrıyı azaltmak için ağrı ve iltihabı veya lidokaini azaltmak için steroid deksametazonu (dek-suh-METH-uh-ekili) içeren bir ağızda durulama reçetesi yazabilir.

Kasık kemeri

Reçetesiz ve reçeteli ürünler (macunlar, kremler, j eller veya sıvılar), görüldükleri anda tek tek yara bölgelerine uygulanırsa, ağrıdan kurtulmaya ve iyileşmeyi hızlandırabilir. Bazı ürünler,

Aktif maddeler içermeyen olanlar da dahil, yara ön kuruması için başka birçok topikal ürün var. Doktorunuza veya diş hekiminize sizin için en iyi uygulayabileceği tavsiyeleri isteyin.

Ağız kusmaları şiddetli olduğunda veya topikal tedavilere yanıt vermediğinde oral ilaçlar kullanılabilir. Bunlar aşağıdakileri içerebilir:

Koter sırasında dokuyu yakmak, parçalamak veya yok etmek için bir alet veya kimyasal madde kullanılır.

Doktorunuz, folat (folik asit), vitamin B-6, vitamin B-12 veya çinko gibi düşük miktarda önemli besinleri tüketirseniz, besin takviyeleri yazabilir.

Ağız sağlığınızdaki yaralarınız daha ciddi bir sağlık sorunu ile ilgiliyse, doktorunuz altta yatan durumu tedavi edecektir.

Besin takviyeleri

İlgili sağlık sorunları