carasil

importan; Rapor CARASIL ana başlığı beklenen adı değil mümkündür. Alternatif ad (lar) ve bu raporun kapsadığı bozukluk alt bölümü (ler) bulmak için listeleme eş anlamlılarını kontrol edin.

serebral otozomal / subcortica w resesif arteriopatidir; infarktları ve leukoencephalopath; Maeda sendromu

CARASIL beyindeki küçük kan damarlarının zarar ile karakterize oldukça nadir görülen genetik bir hastalıktır. kardiyovasküler risk faktörleri yoksa bile CARASIL olan bireyler, gelişen çoklu vuruş risk altındadır. CARASIL belirtileri çeşitli küçük kan damarları, beyin içinde özellikle hasar sonucu. CARASIL olan bireyler beyaz cevher tutulumu veya lökoaraiozis (MR veya BT gözlenmektedir beyinde derin beyaz cevher değişiklikleri,) ile ilgili belirtiler çeşitli gelişebilir. Bu semptomlar artan kas tonusunu (spastisite), piramidal belirtiler, 20 ve 30 yıl arasında yaşları başlayan psödobulbar felci içerir. Psödobulbar palsi zor çiğneme, yutma ve konuşma olmak üzere nörolojik belirtiler grubudur. Sonunda, bilişsel bozukluk ve demans yol açabilir. Olguların yaklaşık yarısı felç benzeri bölüm var. başlangıç ​​yaşı 20 ila 50 yaşında. CARASIL fo duran bir kısaltmadır; (C) erebral – denge ve kas koordinasyonu kontrol beyin parçası olan beyin veya beyinciğin, ilgili; (A) utosomal (R) ecessive – anormal geninin iki kopyasının (her bir ebeveynden bir) bir bozukluğun gelişimi için gerekli olan miras bir formu; (A) rteriopathy – (kalpten uzakta kan taşıyan kan damarları), küçük arterlerin hastalığı; (S) ubcortical – yüksek işlevsellik (örneğin, istemli hareketler, akıl yürütme, bellek) katılır derin beynin belirli bir alana ilişkin; (I) nfarcts – küçük arterlerdeki kan akımı bloke veya anormal olduğu ortaya çıkar beyin, oksijen eksikliğinden kaynaklanan beyincik doku kaybı; (L) eukoencephalopathy – miyelin, kaplar ve merkezi sinir sistemi sinir lifleri koruyan yağlı madde yok.

Birleşik Lökodistrofi foundatio; 224 N. 2 St; Süit; DeKalb, IL 6011; Tel: (815) 748-321; Tel: (800) 728-548; E-posta: office @ ul; Internet: http: //www.ulf; Nörolojik Bozukluklar ve Strok NIH / Ulusal Enstitüsü; P.O. 580 Kutu; Bethesda, MD 2082; Tel: (301) 496-575; Faks: (301) 402-218; Tel: (800) 352-942; TDD (301) 468-598; İnternet: http://www.ninds.nih.gov/

Bu Nadir Bozuklukları Ulusal Örgütü (NORD) bir rapor soyut olduğunu. tam Raporun bir kopyası kayıtlı kullanıcılar için NORD web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir. tam bir rapor tıbbi literatürde gelen belirtileri, nedenleri, etkilenen nüfusun, ilgili bozukluklar, standart ve Araştırma tedaviler (varsa), ve referanslar dahil olmak üzere ek bilgiler içerir. Bu konunun tam metin sürümü için, www.rarediseases gidin ve “Nadir Hastalık Bilgileri” altında Nadir Hastalık Veri Tabanı tıklayın.

Bu raporda yer alan bilgiler, tanı amaçlı tasarlanmamıştır. Bu yalnızca bilgilendirme amaçlıdır sağlanmıştır. NORD etkilenen bireylerin kendi kişisel hekimlerin tavsiye veya avukat aramak önerir.

Konunun başlığı seçtiğiniz adı değil mümkündür. Kelimeler bu raporun kapsadığı alternatif ad (lar) ve Bozukluğu alt bölümü (ler) bulmak için listeleme kontrol edin

Bu hastalık girdi konunun sonundaki tarih boyunca mevcut tıbbi bilgilere dayanmaktadır. NORD kaynaklarının sınırlı olduğundan, Nadir Hastalık Veritabanı her giriş tamamen güncel ve doğru tutmak mümkün değildir. Bu bozukluk hakkında en güncel bilgiler için Kaynaklar bölümünde listelenen ajansları ile kontrol edin.

Ek bilgi ve ender görülen hastalıklar hakkında yardım için, P.O. Nadir Bozuklukları Ulusal Organizasyon ile irtibata geçiniz Kutu 1968, Danbury, CT 06813-1968, telefon (203) 744-0100, web sitesi www.rarediseases veya rarediseases @ e-posta yetim

Son Güncelleme: 2/20/201; Telif Hakkı 2010, 2013 Ulusal Örgütü Nadir Bozuklukları, Inc.

 Nadir Bozuklukları Ulusal Teşkilatı

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.

Yok