Suçiçeği (Varisella) nedenleri, iletim, gebelik endişeleri, ve daha fazlası

Suçiçeği (Varicella), çocukluk çağının en sık görülen bulaşıcı hastalıklardan biri olarak kullanılan bir çok kaşıntılı kırmızı döküntü ile karakterize viral bir hastalık. Ama 1990’lardan beri aşıların geniş kullanım sonucunda, uygulamada birçok doktor şimdi görmedim o kadar nadir hale gelmiştir.

Suçiçeği hakkında bilinmesi gerekenler

temeller

Belirtileri

tedavi

önleme

suçiçeği geçirmiş olan kişiler hemen hemen her zaman (tekrar can not get anlamına gelir) ömür boyu bağışıklık gelişir. Ancak, virüsün vücutta uykuda kalır ve hayat ve neden zona daha sonra yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Suçiçeği virüsü doğmamış çocuğu, muhtemelen doğum kusurları neden hamile bir kadın geçebilir, çünkü doktorlar genellikle bir kan testi ile bağışıklık onaylamak için gebelik düşünen kadınlara tavsiye ederiz.

Suçiçeği aynı zamanda varicella zoster virüsü olarak da bilinen herpes zoster virüsünün, neden olur. Bu hapşırmak veya öksürük veya giysilerle temas, yatak çarşafları, ya da enfeksiyonlu bir insanın sızmaya kabarcıklar damlacıklar yoluyla yayılır. belirtilerin başlangıcı maruz kaldıktan sonra yedi ila 21 gün gerçekleşir. döküntü belirir ve yedi gün sonra veya döküntü tamamen kuru ve kabuklaşmış kadar önce hastalığın günde en bulaşıcıdır.

KAYNAKLAR

Dünya Sağlık Örgütü.

March of Dimes.

CDC.

Cohen & Powderly: Bulaşıcı Hastalıklar, Elsevier, 2004.

Şimdi genç görünmek için cilt bakımı rutin en üst düzeye çıkarmak.

Her Phot iyi bakın; Kuru, Kırmızı Kayak Bakım nasıl; Kırışıklık azaltmak için şaşırtıcı Yolları; Çanta Your Eyes altında yasaklamak