Çocukluk Beyin Gliomu Tedavisi Kök

Gliomlar glial hücrelerinden oluşan tümörlerdir. Beyindeki Glial hücreler onlara besin ve oksijen getirmek ve enfeksiyon gibi, hastalıktan korunmak yardımcı yerinde sinir hücrelerini tutun.

beyin sapı ise; omuriliğe bağlı beynin bir parçası. Bu düşük olduğunu; Sadece ensesine yukarıdaki beynin parçası. Beyin sapı parçasıdır; nefes, kalp hızı ve kullanılan sinirleri ve kasları kontrol eden beyin; , Görme, yürüme, işitme, konuşma ve yeme. Çoğu çocukluk beyin sapı gliomlar beyin sapının bir parçası oluşturan pons gliomlar, pons denir.

Beyin tümörleri çocuklarda kanser üçüncü en sık görülen tipidir.

Bu özet primer beyin tümörleri (, beyin başlar tümörler) tedavisine atıfta bulunmaktadır. kanser hücreleri tarafından oluşturulan tümörler metastatik beyin tümörleri, tedavisi; beyin gövdesi ve yayılma diğer bölgelerinde başlar ele değildir; Bu özet.

Beyin tümörleri, ancak çocuklarda ve yetişkinlerde hem de oluşabilir; çocukların tedavisi yetişkin tedavi farklı olabilir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki tedavi özetleri bakın

İyi huylu beyin tümörleri, beyin yakın alanlarda yetişen ve tuşuna basın. Onlar nadiren diğer dokulara yayılır. Kötü huylu beyin tümörleri hızlı büyür ve diğer beyin dokusu içine yayılmış muhtemeldir. Bir tümör içine büyür ya da beynin bir alana bastığında, gerektiği şekilde çalışmasını beynin bir kısmının vermeyebilir. Hem benign ve malign beyin tümörleri belirti ve bulgulara neden ve tedaviye ihtiyaç olabilir.

Çocukluk beyin sapı glioma diffüz içsel pontin glioma (DIPG) ya da bir odak glioma ya olduğunu.

Bir hastalığa yakalanma riskini artırır her şey bir risk faktörü olarak adlandırılır. bir risk faktörü kanser alacak anlamına gelmez sahip; risk faktörlerine sahip olmayan kanser almazsınız anlamına gelmez. Çocuğunuzun risk altında olabilir düşünüyorsanız çocuğunuzun doktoru ile konuşun. Beyin sapı glioma için olası risk faktörleri şunlardır

Belirti ve semptomlar aşağıdaki bağlıdır

Bazı tümörler belirti veya semptom neden olmaz. Belirti ve semptomlar çocukluk beyin sapı gliomlar veya diğer koşullara neden olabilir. Çocuğunuz Aşağıdakilerden herhangi biri varsa çocuğunuzun doktoru ile kontrol

Aşağıdaki testler ve prosedürler kullanılabilir

tümör DIPG gibi MRI taraması görünüyorsa, bir biyopsi genellikle yapılmaz ve tümör kaldırılmaz.

MRI taraması odak beyin sapı glioma gibi görünüyorsa, bir biyopsi yapılabilir. Kafatasının bir kısmı çıkarılır ve bir iğne, beyin dokusu örneği almak için kullanılır. Bazı durumlarda, iğnenin bir bilgisayar tarafından yönlendirilmektedir. Bir patolog kanser hücrelerini aramak için mikroskop altında doku görüyor. kanser hücreleri bulunursa, doktorunuz mümkün olduğunca güvenli aynı cerrahi sırasında olduğu kadar tümör kaldıracaktır.

Aşağıdaki test uzaklaştırılmıştır doku üzerinde yapılabilir

prognoz ve tedavi seçenekleri bağlıdır

Evreleme var ve kanser yayıldı ise ne kadar kanser öğrenmek için kullanılan bir süreçtir. Tedaviyi planlamak için sahne bilmek önemlidir.

Çocukluk çağı beyin sapı glioma için standart evreleme sistemi yoktur. Tedavi aşağıda dayanmaktadır

Bir odak beyin sapı glioma ilk tedavi edildikten sonra uzun yıllar tekrarlayabilir. Tümör beynin veya geri gelebilir; santral sinir diğer parçaları; sistemi. Kanser tedavisi verilmeden önce, görüntüleme testleri, biyopsi veya cerrahi kanser olmadığından emin olun ve orada ne kadar kanser bulmak için yapılabilir.

farklı tedavi türleri beyin sapı glioma olan çocuklar için kullanılabilir. Bazı tedaviler; (Şu anda kullanılan tedavi) standart ve bazı klinik deneylerle test ediliyor. Bir tedavi; klinik çalışma mevcut tedaviler veya artırılmasına yardımcı olma amaçlı bir araştırmadır; kanserli hastalar için yeni tedaviler hakkında bilgi edinin. Ne zaman klinik çalışmalar göstermektedir ki; yeni bir tedavi standardı daha iyidir; Tedavi, yeni tedavi standart tedavi haline gelebilir.

Çocuklarda kanser nadir olduğundan, klinik araştırmaya katılan; değerlendirilebilir. Bazı klinik çalışmalarda tek tedavi başlamış değil hastalara açıktır.

Tedavi pediatrik onkolog, uzman bir doktor tarafından denetlenecektir; Kanserli çocukların tedavisinde. Pediatrik onkolog eserler ile; çocukların tedavisinde uzman diğer pediatrik sağlık personeli; beyin tümörleri ve kim ile uzman; tıp bazı alanlarda. Bunlar aşağıdaki uzmanları içerebilir

Çocukluk beyin sapı gliomlar belirti veya aylar veya yıllar boyunca devam belirtilere neden olabilir. tümörün yol açtığı belirtiler veya semptomlar tanı almadan önce başlayabilir. Tedavi neden belirtiler veya semptomlar sırasında veya sağa tedaviden sonra başlayabilir.

Bu geç etkiler denir. Geç etkiler şunları içerebilir

Bazı Geç etkiler tedavi veya kontrol edilebilir. Çocuğunuzun üzerinde olabilir etkileri kanser tedavisi hakkında çocuğunuzun doktorlarla konuşmak önemlidir. (Daha fazla bilgi için Çocukluk Kanser Tedavisinde Geç Etkileri özeti bakınız).

Cerrahi teşhis ve bu özet Genel Bilgiler bölümünde tartışıldığı gibi çocukluk çağı beyin sapı gliom tedavi etmek için de kullanılabilir.

Radyasyon terapisi olduğu; yüksek enerjili x-ışınları ya da kullanan bir kanser tedavisi; radyasyon diğer tip kanser hücrelerini öldürmek için ya da onları büyüyen tutmak. İki türleri vardır; radyasyon tedavisi

radyasyon tedavisi verilir yolu kanseri tedavi edilen tipine bağlıdır .; Dış ışın tedavisi DIPG tedavi etmek için kullanılır. Dış ve / veya iç radyasyon tedavisi fokal beyin kökü gliomlan tedavi etmek için de kullanılabilir.

Birkaç ay beyne radyoterapi sonrası, görüntüleme testleri, beyin dokusunda değişiklikler gösterebilir. Bu değişiklikler radyasyon tedavisi neden olabilir ya da tümör büyüme anlamına gelebilir. Artık bir tedavi verilmeden önce tümör büyüyor emin olmak önemlidir.

Kemoterapi büyümesini durdurmak için ilaç kullanan bir kanser tedavisidir; , Ya hücrelerinin öldürülmesi veya onları durdurarak kanser hücreleri; bölme. Kemoterapi ağızdan alınan veya damar veya kas içine enjekte edildiğinde, uyuşturucu kan dolaşımına ve kanser ulaşabilir; vücut (sistemik kemoterapi) boyunca hücreler. Ne zaman kemoterapi; karın gibi beyin omurilik sıvısı, bir organ veya vücut boşluğuna doğrudan yerleştirilen, ilaçlar çoğunlukla bu alanlarda kanser hücrelerini (bölgesel kemoterapi) etkiler. kemoterapi verilir yolu kanseri türü tedavi edilen bağlıdır.

beyne radyasyon tedavisi büyüme ve beyin gelişimini etkileyebilir çünkü; küçük çocuklarda, klinik çalışmalar kemoterapi kullanmanın yollarını okuyan; geciktirmek veya radyasyon tedavisi ihtiyacını azaltır.

Beyin omurilik sıvısı saptırma beyinde kurmuştur sıvıyı boşaltmak için kullanılan bir yöntemdir. Bir şant (uzun, ince boru) vücudun, genellikle karnın başka bir bölümüne cilt altında beyin ventrikül (sıvı dolu boşluk) yerleştirilir ve dişli. vücudun başka herhangi absorbe edilebilir böylece şant beyin uzak ekstra sıvıyı taşır. Beyin omurilik sıvısı (BOS) saptırma büyütün. Ekstra BOS şant (tüp) yoluyla beyinde ventrikül çıkarılır ve karın içine boşaltılır. Bir valf CSF akışını kontrol eder.

Gözlem yakından belirti veya semptom ortaya çıkıncaya kadar herhangi bir tedavi vermek veya değiştirmek olmadan hastanın durumunu takip etmektedir.

Hedeflenen tedavi ilaçları ya da diğer maddeler, normal hücrelere zarar vermeden tespit ve saldırı spesifik kanser hücreleri kullanan bir tedavi türüdür.

ameliyatla edilemez bazı odak beyin sapı gliomlar BRAF kinaz inhibitörü ile tedavi edilebilir. BRAF kinaz inhibitörleri BRAF proteini bloke eder. BRAF proteinleri kontrol hücre büyümesini yardımcı ve beyin sapı glioma bazı türlerinde mutasyona uğramış (değişti) olabilir. Mutasyona uğramış BRAF kinaz proteinleri Engelleme büyüyen kanser hücrelerini tutmaya yardımcı olabilir.

klinik çalışmalar hakkında bilgiler Bu forumda edinilebilir.

Bazı hastalar için, klinik araştırmaya katılan en iyi tedavi seçeneği olabilir. Klinik çalışmalar kanser araştırma sürecinin bir parçasıdır. Klinik çalışmalar yeni kanser tedavileri güvenli ve etkili veya standart tedaviden daha iyi olup olmadığını öğrenmek için yapılır.

kanser için bugünün standart tedavilerin çoğu önceki klinik çalışmalarda dayanmaktadır. Bir klinik araştırmaya katılmak hastalar standart tedavi ya da yeni bir tedavi olanaklarından ilk yararlananlar arasında olabilir.

Klinik çalışmalarda yer almak hastalar da ileride ele alınacaktır yolu kanseri geliştirmeye yardımcı olur. Klinik çalışmalarda etkili yeni tedavilere yol açmaz bile, genellikle ileriye yönelik önemli sorular ve yardım taşımak araştırma cevap.

Bazı klinik çalışmalarda sadece henüz tedavi almamış hastalar dahildir. kanser daha iyi kazanılmış değildir hastalar için diğer çalışmalarda deney tedavileri. yinelenen (geri geliyor) kanser durdurmak ya da kanser tedavisinin yan etkilerini azaltmak için yeni yollar testi klinik çalışmalar da vardır.

Klinik çalışmalar ülkenin birçok yerinde yer alıyor. Güncel tedavi klinik çalışmalarda bağlantılar için aşağıdaki Tedavi Seçenekleri bölümüne bakın. Bunlar klinik çalışmaların liste alınan edilmiştir.

kanser teşhis etmek ya da kanserin evresine bulmak için yapılmıştır testlerin bazıları tekrar edilebilir. Bazı testler tedavi ne kadar iyi çalıştığını görmek için tekrarlanacaktır. Devam değiştirme veya tedaviyi durdurmak için konusunda kararlar bu testlerin sonuçlarına göre olabilir.

Bazı testler tedavi sona erdikten sonra, zaman zaman yapılabilir devam edecektir. Bu testlerin sonuçları çocuğunuzun durumu değişip değişmediğini göstermek veya kanser nüks varsa (gel) olabilir. Bu testler bazen takip testleri ya da check-up denir.

Tedaviden sonra yapılan görüntüleme testlerinin sonuçları beyinde bir kitle gösterirse, bir biyopsi ölü tümör hücrelerinin yukarı veya yeni kanser hücreleri büyüyor eğer yapılmış olup olmadığını öğrenmek için yapılabilir. uzun süre yaşamak için beklenen çocuklarda, normal MRI kanser geri geldi olmadığını görmek için yapılabilir.

Yeni çocukluk beyin sapı tanısı; glioma tedavi edilmeyen hangi bir tümördür. Çocuk belirti veya neden semptomları hafifletmek için ilaç ya da tedavi almış olabilirsiniz; tümörün.

yaygın içsel pontin glioma (DIPG) standart tedavi aşağıdakileri içerebilir

içerebilir fokal glioma Standart tedavi; takip etme

nörofibromatozis çocuklarda beyin sapı glioma tedavisi; tip 1 gözlem olabilir. tümörleri bu çocuklarda yavaş büyüyor; ve yıllardır özel tedaviye gerek olmayabilir.

Tedavi edilmeyen çocukluk beyin sapı glioma.

Tekrarlayan yaygın içsel pontin glioma için standart bir tedavisi yoktur. Çocuk yeni bir tedavi klinik denemede tedavi edilebilir.

Tekrarlayan fokal çocukluk beyin sapı glioma tedavisi şunları içerebilir

Tekrarlayan çocukluk beyin sapı glioma.

çocuklarda beyin tümörü hakkında daha fazla bilgi için

Bu kanser bilgiler özet çocukluk beyin sapı glioma tedavisi hakkında güncel bilgiler. Bilgilendirme ve hastalar, aileleri ve bakıcıları yardım etmek anlamına gelir.

Pediatrik Tedavi Yayın Kurulu.

Bir klinik çalışma gibi bir tedavi diğerine göre daha iyi olup olmadığı gibi bilimsel bir soruyu cevaplamak için bir çalışmadır. Denemeler geçmiş çalışmalar ve ne laboratuvarda öğrenmiş oldu dayanmaktadır. Her deneme kanser hastalarına yardım etmek için yeni ve daha iyi yollarını bulmak için bazı bilimsel sorulara cevaplar. Tedavi Klinik çalışmalar sırasında, bilgi, yeni bir tedavi ve ne kadar iyi çalıştığını etkileri hakkında toplanır. Bir klinik araştırma yeni bir tedavi bir şu anda kullanılmakta olan daha iyi olduğunu gösteriyorsa, yeni tedavi “standardı.” hale gelebilir Hastalar klinik araştırmaya katılan düşünmek isteyebilirsiniz. Bazı klinik çalışmalarda tek tedavi başlamış değil hastalara açıktır.

Pediatrik Tedavi Yayın Kurulu. Çocukluk Beyin Gliomu Tedavisi Kök. Bethesda, MD: / tipleri / beyin / hasta / çocuk glioma tedaviye. . [Sayfalar: 26389295]