Randevu için hazırlanan katarakt

Görme değişiklikler fark ederseniz, her zamanki göz doktorunuzla randevu alın. Doktorunuz katarakt geçirdiğini tespit ederse katarakt ameliyatı gerçekleştirebilen bir göz doktoruna (oftalmolog) başvurabilirsiniz.

Randevular kısa olabilir ve genellikle konuşacak çok şeyiniz olduğundan, randevunuz için iyi hazırlanmış olmak iyi bir fikirdir. Hazırlanmanıza ve doktorunuzdan ne bekleyebileceğini bilmenize yardımcı olacak bazı bilgiler.

Doktorunuzla olan zamanınız sınırlıdır, bu nedenle bir soru listesi hazırlamak, zamanınızı birlikte değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Vaka incelemesinin bitmesi durumunda, sorularınızı en önemli sorundan en azından önemli olanlarına listeleyin. Katarakt için, sormanız gereken bazı temel sorular şunlardır:

Doktorunuza sormak için hazırladığınız sorulara ek olarak, istediğiniz herhangi bir zamanda bir şey anlamadığınızdan soru sormaktan çekinmeyin.

Doktorunuz size bir takım sorular soracaktır. Onlara cevap vermeye hazır olmak, daha sonra adres etmek istediğiniz diğer noktaları da kapsayacak şekilde daha fazla zaman tanıyabilir. Doktorunuz sorabilir