Klorheksidin (topik uygulama yolu) uygun kullanımı

Dozlama

Depolama

Klorheksidin ürünlerinin bir kısmı hastane veya klinik ortamında kullanılacaktır. İlaç, bir hemşire veya diğer eğitimli sağlık uzmanları tarafından uygulanacaktır.

Bu ilacı evde kullanmanız talimatı verilebilir. Bu ilacın yalnızca doktorunuz tarafından yönlendirildiği şekilde kullanılması çok önemlidir. Daha fazlasını kullanmayın, daha sık kullanmayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Bunun yapılması cildin tahrişe neden olabilir.

İlacın farklı biçimleri farklı şekillerde kullanılır. Kullanmaya başlamadan önce verdiğiniz ürüne ilişkin talimatları anlamış olduğunuzdan emin olun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Bu ilacı kullanmadan önce ve sonra cildinizi nasıl temizleyeceğiniz ve bakım yapacağınız konusunda doktorunuzun talimatlarını izleyin. Tüm yönergeleri anladığınızdan emin olun ve açık olan bir şey bulamazsanız soru sorun.

Klorheksidin sadece deride kullanılmalıdır. Yutmayın veya gözlerinize, kulaklara, ağza veya burna sokmayın. Genital bölgede (cinsel organlar) veya anal bölgede kullanmayın. Bu alanlara girerse, derhal durulayın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Chloraprep® ve Hibistat® ürünleri büyük miktarda alkol (% 70) içerir ve yanıcıdır. Onları bir alev, ısıtıcı veya elektrikli cihazın yakınlarında saklamayın.