Çocukluk çağı akut lenfoblastik lösemi tedavisi (pdqто): Çocukluk çağı akut lenfoblastik lösemi için [] -treatment seçenekler

Yeni Tanı Çocukluk Akut Lenfoblastik Lösemi (Standart Risk)

(Ayrıca adı akut lenfositik lösemi), kemik iliği ve periferik kan içinde çok fazla lenfoblastların veya lenfositlerin varlığı ile karakterize lösemi agresif türüdür. Bu lenf düğümleri, dalak, karaciğer, merkezi sinir sistemi (MSS) ve diğer organlara yayılabilir. Tedavi edilmezse, TÜM genellikle hızlı bir şekilde ilerler; ALL Bulgu ve belirtiler izlemeye içerebilir; Halsizlik veya yorgunluk; Ateş veya gece terlemeleri; Çürükler ya da kolayca kanayan (yani, diş etlerinde kanama, …

İntratekal kemoterapi beyin ve omuriliğe lösemi hücrelerinin yayılmasını önlemek için verilir.

Tedaviler TÜM yeni kemoterapi rejimleri içeren standart risk için klinik çalışmalarda çalışılmaktadır.

Şimdi işlenmemiş Çocukluk çağı akut lenfoblastik lösemi hasta kabul kanser klinik çalışmaların bireyin listeden ABD klinik araştırmalar için kontrol edin. Daha spesifik sonuçlar için, bu tür deneme yeri, tedavi türü veya ilacın adı gibi diğer arama özelliklerini kullanarak ayrıntılı arama. Çocuğunuz için doğru olabilir klinik çalışmalar hakkında çocuğunuzun doktoru ile konuşun. klinik çalışmalar hakkında genel bilgiler Web sitesinden edinilebilir.

Yeni Tanı Çocukluk Akut Lenfoblastik Lösemi (Yüksek Riskli)

remisyon indüksiyon sırasında yüksek riskli Çocukluk çağı akut lenfoblastik lösemi (ALL), konsolidasyon / yoğunlaşması ve bakım aşamalarında tedavi her zaman kombinasyonu kemoterapi içerir. Çocuklar yüksek riskli ALL grup standart risk grubunda yer alan çocuklara göre daha özellikle konsolidasyon / yoğunlaşma aşamasında, daha antikanser ilaçları ve antikanser ilaçların yüksek dozlarda verilir.

İntratekal ve sistemik kemoterapi beyin ve omuriliğe lösemi hücrelerinin yayılmasını önlemek için verilmiştir. Ve bazen beynin radyasyon tedavisi de verilmiştir.

Tedaviler TÜM yeni kemoterapi rejimlerini kapsaması ve kök hücre nakli, yüksek risk için klinik çalışmalarda çalışılmaktadır.

Yeni Tanı Çocukluk Akut Lenfoblastik Lösemi (Özel Gruplar)

T-hücre Çocukluk çağı akut lenfoblastik lösemi

remisyon indüksiyon sırasında T hücre Çocukluk çağı akut lenfoblastik lösemi (ALL), konsolidasyon / yoğunlaşması ve bakım aşamalarında tedavi her zaman kombinasyonu kemoterapi içerir. T hücreli çocuklar ALL daha fazla antikanser ilaçları ve TÜM standart risk grubunda B-hücresi olan çocuklarda daha antikanser ilaçların yüksek dozlarda verilir.