cheken: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Arryan, Chekan, ChequÃn, Eugenia chequen, Luma chequen, Mirte, Myrte du Chili, Myrte du Chili Blanc, Myrtus, Myrtus chequen.

Cheken bir bitkidir. yapraktan kurutulmuş yaprak ve yağ ilacı yapmak için kullanılır; İnsanlar ishal, ateş, gut, yüksek tansiyon, sıvı retansiyonu ve öksürük için yaprak hazırlıklarını almak; yaprağı yağı hazırlıkları yüksek trigliserid, kan yağ türü azaltmak için kullanılır.

Cheken yaprağı yağı vücut yağ parçalayan şekilde etkileyebilecek ve yüksek trigliserid, kan yağ türü düşürülmesinde yararlı olabilir.

Yetersiz Kanıt fo; Öksürük; Yüksek trigliserid; İshal; Ateş; Gut; Yüksek tansiyon; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için cheken etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

cheken güvenli ya da olası yan etkileri ne olabileceğini bilmek yeterli bilgi mevcut değildir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında cheken kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Şu anda CHEKEN Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

cheken uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda cheken için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Gruenwald J, Brendler T, Bitkisel İlaçlar için Jaenicke C. PDR. 1st ed. Montvale, NJ: Medical Economics Company, Inc., 1998.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon