kardiyak rehabilitasyon aşaması i: Hastanede – konu genel bakış

Kardiyak rehabilitasyon (rehabilitasyon) faz I hastanede iken başlar ve egzersiz ve eğitim vurguluyor.

tıbbi geçmişiniz, klinik durumuna ve semptomlara göre özelleştirilmiş egzersiz programı; kurtarma faaliyetleri hakkında talimatlar Deşarj; yaşam tarzı değişiklikleri ve nasıl gelecek kalp sorunları riskini azaltmak için eğitim; vücudunuzun bir kurtarmak Yolları; iştah ve gücünü artırmak; aerobik kapasiteyi arttırmak; akciğer kapasitesini artırmak; Bir kalp nakli olsaydı, yeni kalbin reddedilmesini önlemek.

kurtarma sizin oranı, yaş, cinsiyet ve diğer sağlık koşullarına bağlıdır. senin durumuna bağlı olarak ve rehabilitasyon nasıl cevap, belirli bir aşamada kalmak ya da çeşitli aşamaları arasında ileri ve geri hareket edebilir. Belirli bir aşamada kalmalıdır zaman hiçbir set uzunluğu yoktur.

Hastane rehabilitasyon personeli hastaneden eve geçiş yapmak için bilgi ve kaynak sağlamak için mümkün olmalıdır. Bu toplum içinde bir kalp rehabilitasyon programı bulmak için nasıl içerir.

Aşağıdaki egzersizleri örnekleridir. Egzersiz programı tıbbi geçmişi, klinik durum ve belirtiler bağlıdır. Eğer herhangi bir egzersiz programına başlamadan önce doktorunuza herhangi bir ek fiziksel sınırlamalar veya tıbbi sorunları tartışın.

Bir faz normal günlük yürüyüş başlangıç ​​destekleyici ve öz bakım faaliyetlerinden ilerleme gerektiğini ben kardiyak rehabilitasyon egzersiz programı.

Aşama 1

Adım 2

Aşama 3

Aşama 4

kip

Sıklık

yoğunluk

Zaman

Sen en kısa sürede mümkün olduğunca fazla, böyle bir sandalyede oturan ve yürümek gibi kolay faaliyetleri ile başlayacak. Erken etkinlik yatakta kalmak zaman çok hızlı bir şekilde kas gücünü kaybeder, çünkü önemli olan; daha güçlü hale geldikçe, sizin durumuna bağlı olarak, 5 ila 20 dakika süreyle her seferinde 2 ya da 3 kez bir gün etkin olabilir. rehabilitasyon ekibinin bir üyesi o yürüyüş ya da yavaş yavaş merdivenleri tırmanmaya ise çok yüksek almaz emin olmak için kalp atışlarının izlenmesi edecek; Ne zamandır hastanede kalmak ne vardı sorun, prosedür veya cerrahi bağlıdır. Sizin kalp rehabilitasyon programı ev tabanlı faaliyetlere geçiş dahil olmak üzere hastanede 3 ila 5 gün, olabilir. Eğer bir açık kalp ameliyatı olsaydı, büyük olasılıkla daha uzun hastanede olacak.