Karbinoksamin (oral yol) önlemleri

Bu ilacı uzun süre alacaksanız, doktorunuzun düzenli ziyaretlerde sizi veya çocuğunuzu kontrol etmesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesini ve istenmeyen etkileri olup olmadığını kontrol etmesini sağlayacaktır.

Eldepryl®, Marplan®, Nardil® veya Parnate® gibi bir MAO inhibitörü (MAOI) kullandıysanız bu ilacı kullanmayın.

Bu ilaç, bazı kişilerin baş dönmesi, uykulu olma veya normalden daha az uyarı halini almasına neden olabilir. Sürüşe başlamadan önce bu ilaca nasıl tepki verdiğiniz, makineler kullandığınızı veya başınız döndüğünde veya uyanık değilken iyi düşünemediğinizde tehlikeli olabilecek başka şeyler yapmakta olduğunuzdan emin olun.

Bu ilaç, alkol ve diğer CNS depresanlarının (uyuşuk veya daha az uyanık hale getiren ilaçların) etkilerini artıracaktır. CNS depresanlarına bazı örnekler saman nezlesi, diğer alerjiler veya soğuk algınlığı, sakinleştiriciler, sakinleştiriciler veya uyku ilacı, reçeteli ağrı tıbbı veya uyuşturucu, nöbet veya barbitür için ilaçlar, kas gevşeticiler veya bazı diş anestezikleri dahil olmak üzere anestetik için kullanılan ilaçlardır. Bu ilacı kullanırken yukarıdakilerden herhangi birini almadan önce doktorunuza veya dişçiye danışın.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.